Straipsniai » Baldai » Kaip vyksta kartoninių dėžių gamyba?
Įvairių formų bei konstrukcijų dėžės, pagamintos iš kartono, leidžia kompaktiškai bei nesunkiai supakuoti bei pergabenti net ir pačius trapiausius daiktus, apsaugant juos nuo mechaninių pažeidimų. Kartoninių dėžių gamyba – kruopštus procesas, leidžiantis pagaminti įvairiausių formų bei konstrukcijų dėžes, atitinkančias kiekvieno poreikius. Kartono panaudojimas – tai išties pigus ir efektyvus būdas sandėliuoti daiktams ar pergabenti juos iš vienos vietos į kitą.
Dažniausiai rinkoje galite aptikti trijų tipų dėžes:
- Pagamintas iš standartinio kartono;
- Dėžes iš laminuoto kartono;
- Nestandartinės dėžes, naudojamas specialios paskirties daiktų pakavimui.
Kartoninės dėžės būna trisluoksnės, penkiasluoksnės arba pagamintos iš mikro gofruoto kartono – tai priklauso nuo to, kur ketinama jas panaudoti (transportuoti daiktams, pakuočių kūrimui ar dekoratyvinių dėžių gamybai).
Ką reikėtų žinoti apie kartoną?
Kartonas dažniausiai skirstomas į du tipus:
- Gofruotą – jo panaudojimo galimybės beribės, o kaina – ypatingai prieinama. Gofruotas kartonas yra labai praktiška bei ekologiška žaliava todėl, kad ją ne tik patogu apdirbti, bet ir lengva perdirbti. Jis dažniausiai būna rudos spalvos bei turi skirtingus išorinius sluoksnius, kurie lemia atsparumą drėgmei, šalčiui ar kontaktui su maistu.
- Knyginį – šis kartonas gaminamas iš įvairiausių spalvų bei būna įvairaus storio ir tekstūros, todėl puikiai tinka dekoratyviniams projektams.
Kartoninių dėžių gamybos niuansai
Kartoninių dėžių gamyba vyksta šiais etapais:
1. Pirmiausia pasirenkama tinkama kartonui mediena – skirtingos medienos rūšys naudojamos vidiniam ir išoriniam dėžės sluoksniui. Išoriniam – medžių minkštimas, o vidiniam – kietesnė mediena arba perdirbtas pluoštas.
2. Vėliau seka medienos minkštinimo darbai – medžiaga šlifuojama rankiniu arba cheminiu būdu tol, kol gaunama minkšta masė, kuri paverčiama kartonu.
3. Tam, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas būtinas gofravimas. Tai procesas, kurio metu banguojamas kartonas arba popierius tam, kad dėžė būtų atspari mechaniniams pažeidimams.
4. Galiausiai imamasi klijavimo bei tobulinimo darbų. Dėžių sluoksniai klijuojami specialiu prietaisu, šalinamos nereikalingos detalės, nelygumai.
Dėžės gaminamos kirtimo peilių pagalba arba, jeigu turima dėžės išklotinės forma, galima naudoti stakles. Dirbant su staklėmis pateikiami matmenys (ilgis, plotis, aukštis), o toliau visą darbą atlieka aparatas. Norint išgauti skirtingų išmatavimų, nestandartines dėžes būtina naudoti kirtimo peilius, su kuriais dirbama gerokai kruopščiau. Kirtimo peiliai skirti tam tikro išmatavimo dėžėms, tačiau jei parametrai bent šiek tiek keičiasi – reikalingi nauji kirtimo peiliai.
DAUGIAU INFORMACIJOS: https://www.ekosfera.lt/kartonines-dezes/