Straipsniai » Būstas » Būsto remontas - 5 patarimai kaip elgtis, kad neliktumėte kvailio vietoje

Būsto remontas - 5 patarimai kaip elgtis, kad neliktumėte kvailio vietoje
2013-07-16

Žmonės, susiduriantys su būsto remonto paslaugas teikiančiomis įmonėmis dažnai nežino ko tikėtis, kalbant apie paslaugų ar medžiagų, reikalingų remontui kainas. Taip pat sunkiai nutuokia kiek jų būsto remontas gali užtrukti, kada jį geriausia pradėti ir kaip įvertinti kada paslaugos atliktos kokybiškai ir kada ne. Taigi, pateikiame 5 patarimus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti planuojant remonto darbus.

 

Kada geriausia pradėti remonto darbus?

Remonto darbų dažniausiai prisireikia įsigijus naują būstą ar planuojant praplėsti, renovuoti senąjį. Taigi, neretai nuo to priklauso ir tai, kada pradėsite būsto remontą. Kadangi naujai įsigytas būstas dažnai būna netinkamas apsigyventi iš karto, remonto darbus reikėtų planuotis vos jį įsigijus, nelaukiant kol pagerės orai ar atsiras kitos palankios aplinkybės. Net jei nesate pasirengę pilnai įsirengti būstą, kai kuriuos darbus galima būtų suplanuoti iš anksto. Skubos svarba yra ta, jog daugelis kokybiškai dirbančių įmonių ar individualių asmenų turi daug užsakymų, tad iki kol ateis eilė jūsų būstui, gali praeiti nemažai laiko.

Jau gyvenamo būsto renovacijai taikomi šiek tiek kiti kriterijai remonto planavimo atžvilgiu. Tokiems butams ar namams dažnai pasirenkamas šiltesnis metų laikas, kuomet savininkai turi galimybę apsistoti kur nors kitur ar išvykti atostogų. Tokiu būdu jiems nereikia kęsti diskomforto dulkėse ir triukšme. Tačiau jei turite galimybę remonto metu apsistoti kažkur kitur, į metų laiką neturėtumėte kreipti dėmesio, nebent jis netinkamas įvairiems būsto remonto išorės darbams. Tačiau tiek vienu, tiek kitu atveju dėl darbų pradžios svarbu susitarti kuo anksčiau.

 

Kaip tinkamai pasirinkti remonto darbus atliekančią įmonę?

Norėdami pasirinkti patikimus paslaugų tiekėjus, jų reputaciją patikrinkite internetinių forumų, savo draugų, pažįstamų pagalba. Taip pat įvertinkite jau atliktus darbus - kiekviena save gerbianti įmonė turėtų turėti savo darbų pavyzdžių ir klientų rekomendacijas.

 

Kaip suderinti remonto sąmatą?

Prieš prašydami meistrų pateikti remonto darbų sąmatą, pasikvieskite norimus samdyti žmones apžiūrėti reikiamą remontuoti plotą. Pasikvietę remontininkus išsiaiškinkite kokius darbus reikia atlikti skubiausiai - taip galėsite orientuotis kokias medžiagas turite įsigyti iš karto ir kas dar gali palaukti.

Išsiaiškinę kokie darbai turėtų būti atlikti pirmiausiai, paprašykite pateikti visų darbų galutinę sąmatą. Taip pat nepamirškite išsiaiškinti kokias  medžiagas ir kokį jų kiekį reikia užsakyti bei kam bus pavestas šis darbas. Jei nenusimanote statybinių medžiagų parinkime, šį darbą palikite meistrams, žinoma, prieš tai aptarę norimą į medžiagas investuoti sumą, - skirtingų gamintojų ar profilių medžiagos kainuoja skirtingai.

Nors sąmata dėl įvairių aplinkybių (tokių kaip medžiagos pabrangimas ar numatytos medžiagos nebuvimas) gali keistis, tačiau ji neturėtų ženkliai skirtis nuo darbų pradžioje pateiktos sąmatos. Nenorėdami likti kvailio vietoje, kuomet nupirktas per didelis kiekis medžiagų po remonto lieka jums arba jo perteklių pasisavina neatsakingai dirbantys remonto darbų meistrai, peržiūrėkite savo būsto planą ir susižinokite kiek kokiam plotui reikia konkrečios medžiagos.

Dažnai paranku medžiagų pirkimo darbus skirti remonto meistrams vien dėl to, jog daugelyje remonto prekių parduotuvių būdami pastoviais klientais jie turi nuolaidų, kurias galbūt sutiktų pritaikyti ir jūsų perkamoms prekėms.

 

Sutarties sudarymas

Jei pateikta remonto darbų sąmata jums tinkama, tuomet sudarykite sutartį. Net jei norite pasinaudoti individualia veikla užsiimančių darbininkų paslaugomis, nevenkite visko įforminti popieriuje, mat ne visuomet žodinis sutarimas vienodai suprantamas ir interpretuojamas. Tokiu būdu remonto darbų eigoje išvengsite nesusipratimų. Sutartyje numatykite kada planuojama pradėti darbus, kokie yra darbų įkainiai ir per kiek laiko darbai bus pabaigti, bei kokius sprendimo būdus rinksitės jei viena iš šalių nesilaikys įsipareigojimų.

 

Kada sumokėti už padarytus darbus?

Jei remonto medžiagų parinkimą atidavėte į meistrų rankas, tuomet medžiagų pirkimą turėtumėte apmokėti iš karto, arba, jei meistrai sutinka, jiems pateikus pirkimo čekius.

Dėl darbų apmokėjimo turėtumėte sutarti iš anksto ir šiuos punktus numatyti sutartyje. Galima sutarti, jog už visus darbus bus mokama remonto pabaigoje. Tačiau dažni ir atvejai, kuomet sumokama už konkretų padarytą darbą pagal sąmatoje nurodytus įkainius. Dažnai remonto įmonės prašo avanso, norėdamos būti užtikrintos, jog nepasirinksite kitų darbininkų. Tad avanso mokėjimo sąlygas taip pat turėtumėte aptarti iš anksto. 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti