Straipsniai » Ekologija » Kaip pasistatyti Hobito namą?

Kaip pasistatyti Hobito namą?
2016-07-25

 Skaitydami garsųjį Tolkino romaną „Hobitas“ visuomet galvojote, jog gyvenimas po žeme oloje gali būti tik fantazija? Statybų technikai tobulėjant žmonių kūrybiškumas tampa neribotas, o daugelis anksčiau atrodžiusių nesuvokiamais dalykų pradeda virsti įgyvendinamais. Internetinėje erdvėje jau ne kartą pasirodė straipsniai, kaip Anglijoje gyvenantys vyrai Ashley Yatesas (dizaino ir statybų ekspertas) bei Michaelis Buckas (į pensiją išėjęs darbų mokytojas) buitinėmis sąlygomis pasigamino Hobito namus savo kieme; panašių atvejų pasirodo kasmet – tėvai stato šiuos natūralius ir estetiškai patrauklius namelius savo vaikams ar tiesiog sumažintomis šių namų versijomis puošia savo kiemus.

 

 

Jeigu pavargote nuo triukšmingo gyvenimo betono džiunglėse, neturite užtektinai pinigų nusipirkti butą ar namą, norite nudžiuginti savo atžalas, o gal tiesiog esate užkietėjęs „Žiedų valdovo gerbėjas“ bei norite užsiimti kūrybiška veikla ir savo statybinių įrankių nelaikyti nenaudojamų garaže – įsirenkite savo asmeninį Hobito namą! Pirmiausia būtina įspėti, jog procesas nėra toks trumpas ir galbūt šiek tiek painus, tačiau nenuginčijami pliusai – nuomos, elektros, vandens ir dujų sąskaitų šito statinio dėka jums mokėti tikrai nereiks.

Tokio pobūdžio statinys yra visiškai ekologiškas ir nekenkia gamtai, o gyvenimas jame suteikia harmonijos ir leidžia pajausti stiprų ryšį su gamta. Taigi, visos medžiagos, iš kurių statomas Hobito namas yra natūralios ir aptinkamos gamtoje, tai – medžiai, akmenys, šiaudai. Saulės kolektorių sistema parūpina užtektinai elektros energijos, kurios užtenka kasdieniame gyvenime (pvz. naudotis kompiuteriu ar pan.), o šaldytuvo galite atsisakyti ir maisto produktus laikyti natūraliame „rūsyje“, iškasus gilią duobę žemėje ir ją visuomet laikant pavėsyje, „vandentiekio sistemą“ galite įsirengti iš šalimais tekančio upelio. Viskas priklauso tik nuo jūsų kūrybiškumo..

 

Pagrindiniai įrankiai, kurių prireiks Hobito namo statybai:
• Grandininio pjūklo;
• Plaktuko;
• Kalto;
• Galiausiai – ištvermės, užsispyrimo, kūrybiškumo, pasitikėjimo savimi. Nereikia jokių ypatingų profesionalių statybinių sugebėjimų.

Tam, kad įsirengtumėte tvirtas sienas reikalingas šlapio purvo, smėlio ir šiaudų mišinys, o jo gamybai nereikia jokių specifinių įrankių, visus ingridientus galite sumaišyti buitiniu būdu patys, tiesa, gali prireikti šiek tiek daugiau laiko. Stogą rekomenduojama gaminti iš natūralios medienos, jis taip pat pasitarnaus ir kaip vandens nuleidimo sistema tam, kad išvengtumėte drėgmės viduje. Neužmirškite ir židinio, šis tikrai suteiks jaukumo bei šildys šaltais žiemos vakarais (gaminamas iš molinių plytų), vietoj vonios puikiai pasitarnauti gali ir karšto vandens kubilai. Daugelis skeptikų teigia, jog Hobito tipo namas yra labai neatsparus vandeniui, tačiau šių namų statybą išbandę vyrukai teigia, jog yra specialus būdas, kaip nuo to apsisaugoti. Jie naudoja gofruotą geležį pamatuose vandens izoliacijai. Na o visas kitas instrukcijas, patarimus bei detalų darbų planą galite rasti internete, o jei visą darbą norite patikėti kam nors kitam – kompanija „Green magic homes“ užsiima šitokių namų statyba.

Taigi, ši namų idėja gerokai skiriasi nuo šiuolaikinių gyvenamųjų pastatų filosofijos todėl, kad statybos pramonė šiandien gamina produkciją galvodami tik apie pelną ir patogumą. Pastatas iš natūralių, gamtai draugiškų medžiagų statybų pramonei pelno duoda nedaug, tačiau jums padeda išvengti kancerogeninių nuodų, kurie pripildyti šiuolaikiniuose statiniuose. Žinoma, tokiame Hobito name nuolatos gyventi galite tik tuo atveju, jei esate klimato zonoje, kurioje ištisus metus tvyro vasariškas oras. Visiems kitiems šis namas gali būti tik kaip pramoga, džiuginanti vaikus ar laikina vasaros rezidencija, svečių prieglobstis.

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti