Straipsniai » Statyba » Kokias statybines medžiagas naudosime ateityje?
Šiais laikais statyboje naudojamos pačios įvairiausios medžiagos – pradedant mediena, baigiant metalu. Tačiau ar galite įsivaizduoti tai, jog ateityje naudosime tokias medžiagas, kurios šiuo metu dar tik kuriamos mokslinėse laboratorijose?
Tokios statybinės medžiagos pakeis tiek statinių funkcijas, tiek išvaizdą. Naujausių statybinių medžiagų tobulėjimas vyksta labai sparčiai ir greitai tai leis architektams statyti pastatus, kurie pasižymės ne tik tvirtumu, bet ir dideliu lankstumu bei ilgaamžiškumu. Jeigu nenorite atsilikti nuo naujausių statybos ir architektūros tendencijų – metas susipažinti su ateities medžiagomis.
Lankstusis-atsinaujinantis betonas
Savaime „užgyjantis“ betonas – jau nebe mokslininkų fantazija, o realybė. Įprastas betonas – viena iš populiariausių statybinių medžiagų, tačiau ji yra gana neatspari įtrūkimams. Tuo tarpu atsinaujinantis betonas, sudarytas iš smulkios frakcijos smėlio bei polimerinio plaušo, užgyja savaime. Šio betono maksimalus plyšių plotas – 0,5 mm. Tai – ypač atspari, lanksti medžiaga, kuri gali būti panaudota rengiant deformacinius pjūvius pastatuose ar tiltuose, nes jos ribinė deformacijos riba net 30-80 kartų didesnė nei įprasto betono.
„Stebuklingasis“ grafenas
Grafenas pirmą kartą pagamintas Europoje 2004 m, o 2010 m. už tai Mančesterio universiteto darbuotojai Andre Geimas bei Konstantinas Novoselovas gavo Nobelio premiją fizikos mokslų srityje. Pagrindinė ir svarbiausia šios medžiagos savybė – plonumas. Grafenas net milijoną kartų plonesnis už žmogaus plauką ir tvirtesnis už visas kitas medžiagas, netgi plieną. Nepaisant šio plonumo, jis yra labai lankstus, taigi gali būti puikiai pritaikytas kuriant skaidrius mobiliuosius telefonus, lengvesnius įrankius, mobilius ir funkcionalius pastatus.
„QMONUS“ – sintetinis vorų šilkas
„QMONUS“ (japoniškai – vorų šilkas) – 5 kartus tvirtesnė už plieną, neįtikėtinai lanksti, lengva medžiaga, kurią sukūrė Japonijos kompanija „Spiber“. Ištemptas sintetinis vorų šilkas gali pasiekti net 40 % savo ilgio. Ši medžiaga gali būti įvairiausių pavidalų – milteliais, geliu, pluoštais. Taigi jos pritaikymas – labai platus, pradedant drabužių, baigiant dirbtinių kraujagyslių, smūgiams atsparių mašinų ar modernių namų detalių gamyba.
Minėtos medžiagos pavers daugelio svajones realybe. Tiek interjero detalės bei baldai, tiek pastatų konstrukcijos, pasižymės ne tik ypač dideliu tvirtumu, bet ir lankstumu bei funkcionalumu. Garsus britų kilmės architektas Zaha Hadid teigė – „Nemanau, kad pagrindinis architektūros tikslas – suteikti žmonėms pastogę. Statiniai turėtų suteikti teigiamų emocijų, nuraminti ar priversti susimąstyti“. Taigi galime spėti, kad netrukus išvysime tokių architektūrinių ansamblių, kokius anksčiau galėjome pamatyti tik fantastiniuose filmuose.
Statybų procese gali būti reikalingos ir dėžės. Jas rasite: Dėžės medžiagoms gabenti
Na, o jeigu reikalingos logistikos paslaugos, statybinėms medžiagos gabenti, tinkamiausia įmonė tam - Baltic Transline
Atsiradus naujų plytelių poreikiui, Jums padės EuroKeramikos tinklalapis.
Be statybinių medžiagų Jums reikės ir įrangos. Stakles, presus ir kitus statybų darbams skirtus įrenginius gali pasiūlyti STIPAS.